Manifest ALM - Asystentka Level Master
Menu Zamknij

Cześć! Fajnie, że jesteś.

Nazywam się Ela Zielińska i od 3 lat wspieram przedsiębiorców
w rozwoju ich biznesów jako Executive Virtual Assistant.

Teraz chcę nauczyć tego Ciebie :)

Jeśli Twoja pierwsza myśl to „przecież brak mi kompetencji”,
to mam dla Ciebie dobrą wiadomość!

Żeby być świetną wirtualną asystentką:

 • nie musisz być copywriterem
 • nie musisz umieć tworzyć stron www
 • nie musisz mówić biegle w językach obcych
 • nie musisz być specjalistką w social mediach
 • nie musisz mieć obszernej wiedzy na temat prowadzenia firmy
 • nie musisz być specem od sprzedaży
 • nie musisz być grafikiem

Dlaczego tak twierdzę?

Ponieważ sama pracuję w tym zawodzie już 3 rok. I wcale nie uważam się ani za świetnego grafika komputerowego – przeważnie korzystam z gotowych szablonów w Canvie, które modyfikuję do swoich potrzeb; ani za copywriter’a – pisanie idzie mi z trudem i raczej się do niego zmuszam. Daleko mi do social media ninjy, bo reklamy na Facebooku to nie jest to, co mój wewnętrzny tygrysek lubi najbardziej ;) 

Uważam, że każda z nas jest inna, ma inne talenty i swój własny zestaw umiejętności. 

Nie mówię biegle ani po angielsku, ani w innym obcym języku i nie wstydzę się tego. Nie tworzę stron www, bo to też nie moje flow. A wiedzy na temat sprzedaży i prowadzenia firmy mam „o tyle o ile” – ale jednak wystarczająco, by od ponad dwóch lat z sukcesem rozwijać swój biznes i nie narzekać na brak klientów.

Więc jaki jest sens specjalizowania się w tych wszystkich dziedzinach? W końcu nauka tego wszystkiego zajmuje lata. A Ty chcesz zacząć zarabiać pieniądze jako wirtualna asystentka już teraz, prawda?

Ok, wiesz już czego nie musisz. Więc co musisz, aby być jedną z najlepszych?

 • Przede wszystkim – musisz być SPRYTNA. Szukać szybkich i efektywnych sposobów na rozwiązanie problemów klienta. I swoich.
 • Musisz wiedzieć jak pozyskać klienta i jak budować swój wizerunek na rynku pracy zdalnej. Wirtualnych Asystentek jest coraz więcej, więc potrzebujesz znaleźć sposób jak się wyróżnić i pokazywać klientom wartość jaką wniesiesz w życie ich i ich firm.
 • Musisz umieć tak komunikować się z klientem, by między Wami nie było nieporozumień. Znalezienie klienta to jedno, ale to dobra komunikacja będzie kluczem do tego, by go zatrzymać. Od Twoich umiejętności zależy w jakiej formie klient będzie Ci przekazywał zadania oraz ile tych zadań będziesz od niego otrzymywać.
 • Musisz mieć opanowaną do perfekcji organizację zadań własnych.
 • I w końcu – musisz być skuteczna w realizacji zadań, które otrzymasz.
I to jest właśnie klucz do bycia jedną z najlepszych. Jeśli opanujesz powyższe umiejętności do perfekcji – nie będziesz miała sobie równych, a Twoja stawka za godzinę pracy wzrośnie znacznie ponad poziom, który zwykle zarabiają asystentki pracujące na etacie.
 

Nie przerażaj się! Powyższych umiejętności można się nauczyć i to w stosunkowo krótkim czasie. Skoro ja dałam radę, to czemu Ty miałabyś nie dać?

Pewnie się teraz zastanawiasz, skąd wziąć tę wiedzę? Dlatego postanowiłam stworzyć blog dla wirtualnych asystentek. Znajdziesz tutaj przydatne artykuły, darmowe i płatne materiały do pobrania, które pomogą Ci w Twojej pracy.
 
Praca w tym zawodzie daje mi satysfakcję i poczucie wolności, której nigdy nie miałam będąc na etacie. Umożliwiła mi też osiągnięcie poziomu zarobków, o których dawniej mogłam tylko pomarzyć. I chcę, byś również Ty mogła być w tym samym miejscu.
 
Wierzę, że z moją pomocą staniesz się jedną z najlepszych wirtualnych asystentek w Polsce.