Newsletter z grudnia 2019 r. - Asystentka Level Master
Menu Zamknij

Newsletter z grudnia 2019 r.

#16: 06.12.2019 Zrób sobie szybko stronę www, darmowe alternatywy Photoshopa i artykuł gościnny na blogu

Elementor – czyli jak szybko zrobić sobie stronę

W WordPressie możesz stworzyć stronę za pomocą wbudowanego edytora treści lub za pomocą tzw. page builderów. Jednym z nich jest Elementor. Za jego pomocą budowałam witrynę Asystentka Level Master i chyba przyzwoicie mi wyszła, co? ;) Jest to jeden najłatwiejszych w obsłudze builderów, o czym pisze zresztą Kasia Aleszczyk w swoim wpisie Elementor – jak szybko zrobić stronę? Zachęcam Cię do zapoznania się z jej wpisami. Bardzo lubię styl jej pisania. Mnóstwo konkretnej wiedzy przedstawia w lekkostrawny sposób. Na dodatek „pisze z jajem”, więc czytając jej teksty, nie sposób się nie uśmiechnąć!

Darmowe alternatywy Photoshopa

Z pewnością wiesz już, że nie trzeba być grafikiem przez wielkie „G”, żeby móc oferować w ramach swoich usług tworzenie prostych projektów graficznych. I pewnie słyszałaś lub korzystałaś już z Canvy. Dziś chciałabym polecić Ci artykuł, w którym znajdziesz propozycje innych darmowych narzędzi online, które mogą być alternatywą dla Photoshopa (tutaj link do wpisu). Podrzucam Ci ten wpis z premedytacją, jako że jestem wielbicielką darmowych narzędzi, a za Photoshopem średnio przepadam. Robiłam do niego chyba ze 3 podejścia i wciąż nie mogę się przekonać do korzystania z tego programu. Poza tym instagramowe influencerki za często go używają i człowiek potem kompleksów dostaje. No. Więc go nie lubię tym bardziej! ;)

Jak skutecznie prezentować swoją ofertę – wpis gościnny Agaty

Wczoraj trafił na bloga artykuł gościnny przygotowany przez jedną z czytelniczek mojego newslettera. Agata jest osobą z ogromną wiedzą sprzedażową, popartą kilkuletnim doświadczeniem. W jej wpisie pt. Sprzedaj rezultat, nie produkt – o skutecznym prezentowaniu swojej ofertyznajdziesz m.in. informacje mówiące o tym:

  • jak działają skuteczne WA,
  • jak wykorzystywać do pozyskiwania klientów media społecznościowe i wiadomości mailowe,
  • jak się umawiać na konsultacje telefoniczne.

Mamy też dla Ciebie mały prezent (ależ z nas pracowite Elfy ;)) – na końcu wpisu znajdziesz do pobrania PDF z checklistą, o czym należy pamiętać w trakcie rozmowy z klientem i jakie pytania warto mu zadać.


#17: 13.12.2019 Co robić, gdy nie ma zleceń? I jak być bezpiecznym w sieci?

Bezpieczeństwo w sieci

Praca online bezsprzecznie jest super wygodna i przyjemna. Przynajmniej dla mnie ;) Rodzi jednak pewne zagrożenia, o których możemy czasem nie pamiętać. Wirtualna Asystentka powinna szczególnie dbać o bezpieczeństwo danych, nie tylko swoich, ale przede wszystkim klientów. Jeśli do Twoich zadań należy dokonywanie płatności kartami kredytowymi osób, z którymi współpracujesz, koniecznie przeczytaj ten artykuł Bezpieczeństwo w sieci – czyli jak nie dać się okraść płacąc kartą online. Bardzo często początkujące WA pytają o sposoby na przekazywanie im haseł. Nie powinno się tego robić ani za pomocą komunikatorów, ani za pomocą maila. W tym celu korzystam z 1Password. Wprawdzie jest to płatny program – licencja kosztuje 3.99 $ miesięcznie –  ale polecam Ci go gorąco. Wszystkie hasła masz bezpieczne w jednym miejscu. Bezpłatną alternatywą jest LastPass. Niestety w moim zespole nie do końca się sprawdził, ale jeśli pracujesz sama, to powinien być w sam raz.

Co robić, gdy nie ma zleceń

Ostatnio odnalazłam bardzo fajny artykuł Agnieszki Skupieńskiej Praca w domu – co robić jak nie ma zleceń? [10 pomysłów] zawierający sposoby zagospodarowania czasu, gdy zleceń jest nieco mniej. Tekst jest sprzed kilku lat, ale na szczęście rady Agnieszki wciąż są aktualne :) Zachęcam Cię do lektury. Warto wiedzieć jak efektywnie wykorzystać przerwę w zleceniach. Na przykład poszukując świeżych pomysłów na reklamę swoich usług (wiadomo, tego nigdy za wiele :)). Ułatwię Ci to zadanie. Mnóstwo inspiracji znajdziesz w moim darmowym poradniku 26 pomysłów jak i gdzie się promować będąc Wirtualną Asystentką (bezpłatnie lub za niewielkie pieniądze), który możesz pobrać już teraz.


#18: 20.12.2019 Jak przygotować skuteczny newsletter i dlaczego warto korzystać z MailerLite?

Jak stworzyć przyciągający newsletter

Dlaczego warto budować listę mailingową i tworzyć newsletter, to temat na osobny tekst. Natomiast w tej wiadomości podsyłam Ci artykuł Magdy Bek Jak stworzyć przyciągający newsletter. Znajdziesz w nim instrukcję jak, krok po kroku, przygotować wciągający newsletter. Magda podpowiada nie tylko jak zaplanować tworzenie newslettera, ale także pokazuje jakie narzędzia przydadzą Ci się do tego celu. Szkoda, że nie trafiłam wcześniej na ten wpis, bo Magda naprawdę precyzyjnie omawia proces tworzenia newslettera. Myślę, że wiedza ta przyda Ci się w pracy dla klientów, ale również gdybyś chciała sama kiedyś zbudować własną listę mailingową.

Triki w MailerLite

A skoro mowa o narzędziach, to podrzucam Ci jeszcze wpis o przydatnych funkcjonalnościach programu MailerLite (tutaj link do wpisu). Zachęcam Cię do zapoznania się z nim. Zwłaszcza że MailerLite jest jednym z popularniejszych wśród darmowych narzędzi do automatyzacji e-maili. Daje on wiele możliwości automatyzacji i personalizacji korespondencji z czytelnikami, o czym wspomina autorka artykułu. Ponadto we wpisie znajdziesz również informacje, jakie działania możesz podjąć jeśli Twoi subskrybenci nie czytają wiadomości od Ciebie, albo, co gorsza, chcą się wypisać. Jestem pewna, że opisane tricki przydadzą Ci się w pracy z MailerLite i pomogą skutecznie korzystać z jego możliwości.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *