fbpx
Menu Zamknij

Newsletter z kwietnia 2021 r.

#77: 09.04.2021 r. Uuu, ale mam newsa! Dzieje się…

Dzisiaj przychodzę z ekstra newsem :D

Jakiś czas temu wdałam się na Facebooku w dyskusję z Bartkiem Wozińskim, autorem katalogu Wirtualni-asystenci.pl i po niedługich rozmowach… zostaliśmy wspólnikami! :) 

Wiesz dobrze, że wszystko, w co się angażuję – czy to obsługa zadań dla klientów, prowadzenie newslettera, czy wydanie poradnika – to tematy, które dopracowuję do perfekcji. W końcu nazwa Asystentka Level Master do czegoś zobowiązuje. :) 

Tak jest i tym razem. Po 2 tygodniach współpracy nad katalogiem coś czuję, że Bartek już po cichu na mnie pomstuje za czepianie się najdrobniejszych szczegółów (Bartku, jeśli to czytasz – wiem, że Twoja cierpliwość wystawiona jest na próbę :D), ale zależy mi na tym, żeby katalog był miejscem dla profesjonalistów. 

Wiem też z jakimi problemami borykają się wirtualne asystentki poszukując dla siebie zleceń – jeśli potwierdzisz choćby jedno z poniższych twierdzeń, jesteśmy w tym razem:

 • osoby wstawiające oferty na portalach dla freelancerów często szukają podwykonawców za możliwie najniższą stawkę,
 • na grupach dla WA na Facebooku często trafić można na oferty, które ani nie mają precyzyjnie określonego zakresu zadań, ani stawki czy choćby oczekiwanych widełek w kwestii wynagrodzenia; mało tego – nie uświadczysz tam często nawet adresu mailowego, na który mogłabyś wysłać zgłoszenie – skazana jesteś na napisanie wiadomości prywatnej i… nie zostaje ona nawet odczytana,
 • jeśli jesteś początkującą WA, zależy Ci na każdym zleceniu – wysyłasz więc zgłoszenia na pojawiające się oferty i czekasz… czekasz… czekasz, a nikt nie raczy nawet napisać „dziękuję za przesłanie oferty, ale znalazłem już kogoś innego”,
 • na Facebooku ogłaszają się też osoby prywatne, które zlecają zadania, a po ich wykonaniu przez WA kontakt się urywa, kasy za realizację zadania nie ma i zostaje tylko niesmak; sama dałam się złapać w podobną sytuację, gdy zaczynałam swoją karierę, a jedną ze swoich historii podzieliła się ze mną Dorota, która opublikowała nawet na ten temat posta O TU,
 • wysyłasz zgłoszenie na ofertę, która Cię zainteresowała (ale nie ma w niej podanej stawki) i owszem, dostajesz odpowiedź, że klient jest zainteresowany, ale jego budżet jest tak mały, że nie wiesz, czy się śmiać, czy płakać, że znów straciłaś swój cenny czas.

I tu wchodzimy my z Bartkiem, cali na biało, robiąc kroki w zwolnionym tempie, a delikatny wiaterek rozwiewa nam włosy jak w reklamach proszku Wizir :D

I mamy na powyższe problemy rozwiązania!

Naszym celem jest stworzenie portalu, na którym:

 • będziemy weryfikowali dodawane przez klientów zlecenia – przed opublikowaniem ogłoszenia klient będzie sprawdzany po NIPie, będzie wymagane podanie przez niego konkretnych wytycznych co do zakresu obowiązków wirtualnej asystentki, będzie zobowiązany też do podania widełek cenowych i pełnych danych kontaktowych,
 • będziemy aktywnie pozyskiwali dobre jakościowo zlecenia – wiemy jak i mamy do tego oddelegowaną osobę; chcemy zadbać o to, aby na portalu nie pojawiały się „śmieciowe” oferty ze śmiesznie niskimi stawkami.

To jeszcze nie wszystko!

Każda WA będzie mogła stworzyć sobie w katalogu profesjonalną wizytówkę – jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę w tym zawodzie, pewnie myślisz o własnej stronie z ofertą – koszty na początek są spore (hosting, domena, wypadałoby też mieć jakiś profesjonalny adres e-mail, inny niż z końcówką gmail-dot-com), sporo dodatkowej pracy (instalacja WordPressa, stworzenie strony) – jedną z naszych propozycji jest stworzenie wirtualnej wizytówki, na której zamieścisz wszystkie ważne informacje – taką wizytówkę możesz podesłać klientowi jako swoją ofertę,

Nawiązaliśmy współpracę z biurem księgowym, które specjalnie dla nas przygotowało pakiety obsługi księgowej dla WA w mega korzystnej cenie. Współpraca z księgową odbywa się całkowicie zdalnie poprzez system Saldeo – jest to dedykowana aplikacja, dzięki której zarówno Ty jak i biuro księgowe macie stały dostęp do wystawianych faktur. System umożliwia też skanowanie dokumentów przy użyciu smartfona, przez co zarówno dokumenty sprzedażowe, jak i kosztowe, będą znajdowały się w jednym miejscu. Jeśli jesteś na etapie zakładania działalności gospodarczej i wyboru biura rachunkowego, to propozycja ta jest skierowana właśnie do Ciebie. Jeśli natomiast prowadzisz już własną działalność i nie jesteś zadowolona z aktualnej obsługi swojego biura – oczywiście też możesz skorzystać. :) Dodatkowo decydując się na pakiet księgowy, otrzymujesz wizytówkę w katalogu zupełnie bezpłatnie. 

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące pakietu księgowego i wizytówki w katalogu, koniecznie sprawdź naszą propozycję TUTAJ.

A jeśli tylko masz pomysły (a wiem, że potrafisz mieć bardzo dobre) jak rozwinąć katalog i jakie jeszcze funkcje powinny się w nim znaleźć, to pisz do mnie koniecznie w odpowiedzi na tego maila.

Jak nie kopać się z koniem – czyli rozterki mamy pracującej zdalnie

Wiem , że każda z nas ma inną sytuację i inne możliwości pracy. Najważniejsza sprawa to uświadomić sobie ten fakt i pogodzić się z nim. 

Wiem też, że wiele dziewczyn łączy bycie mamą z prowadzeniem własnego biznesu. I domyślam się, że nie jest to łatwe, zwłaszcza teraz, gdy żłobki, przedszkola i szkoły są zamknięte. 

Jeśli jesteś jedną z nich, to nie zadręczaj się, że nie możesz pracować non stop przez kilka godzin, bo jest w domu ktoś, kto potrzebuje Cię bardziej niż Twój klient. Nie biczuj się za to, że nie spędzasz tyle czasu, ile chciałabyś, nad rozwojem swoim i swojego biznesu, bo zwyczajnie po ogarnięciu zadań dla klientów i zorganizowaniu codzienności swoich dzieci, nie masz już czasu ani siły. 

Daj z siebie tyle, ile w danej sytuacji możesz. Ani mniej, ani więcej. 

Podobno matki to mistrzynie organizacji. Jestem pewna, że masz swoje sposoby na pracę z dziećmi w domu. Jeśli jednak szukasz pomysłów i inspiracji, to na pewno zainteresuje się wpis Kasi Pszonickiej, która prowadzi swój biznes przy dwójce małych szkrabów :) => KLIK

Odświeżona lista portali ze zleceniami dla wirtualnych asystentek

Nie wiem, czy wiesz, że na moim blogu znajdziesz wpis z listą portali ze zleceniami dla freelancerów, w tym dla wirtualnych asystentek. Co roku staram się tę listę aktualizować i dziś mogę Cię już zaprosić do zapoznania się z odświeżonym wykazem miejsc, gdzie możesz szukać klientów. 

Dodałam nowe portale i grupy na Facebooku oraz usnęłam te strony, na których niewiele się działo. Zapraszam => KLIK

Jak podnieść wartość zamówienia

Jeśli kręci Cię marketing i chciałabyś kiedyś świadczyć usługi związane z obsługą e-commerce, to koniecznie zapoznaj się ze sposobami Agaty Chmielewskiej na podniesienie wartości zamówienia w sklepie internetowym => KLIK

Znajdziesz tu przegląd metod zachęcenia klienta do większych zakupów, które można zaobserwować u popularnych marek, od proponowania podobnych produktów po zakupy w zestawach

Zarabianie na wideo na Facebooku? Why not!

TikTok staje się coraz popularniejszy, a więc Facebook, aby nie oddać pola temu serwisowi społecznościowemu, wprowadza możliwość zarabiania na krótkich formach wideo. Oczywiście trzeba spełnić pewne wymagania, o których przeczytasz TUTAJ.

Lista rzeczy, których udostępnienie na Facebooku = gafa 

Kiedyś mówiło się, że „papier wszystko przyjmie”. Dziś możemy zastosować to powiedzonko w odniesieniu do Internetu. Każdy może wszystko napisać i opublikować, nie zawsze zgodnie z prawdą, dobrymi obyczajami i prawem. 

Z zalewie tych informacji trudno jest nam odsiać ziarno od plew i bombardujemy naszych znajomych udostępnianymi treściami, które często mogą wyrządzić więcej szkody niż dobrego. ;)

Przeczytaj listę 11 rzeczy, których lepiej nie udostępniać na Facebooku => KLIK. Myślę, że po tej lekturze zastanowisz się dwa razy, zanim udostępnisz jakiś śmieszny quiz lub zdjęcie przerobione w aplikacji nieznanego pochodzenia. :D


#78: 23.04.2021 r. Sprawdź, czy umiesz skutecznie delegować zadania

Klient, który nie potrafi przekazać Ci skutecznie zadania do wykonania, może być zmorą. Wiem, znam to z doświadczenia. Dlatego sama delegując zadania dziewczynom z mojego zespołu, staram się robić to bardzo precyzyjnie i według następującej instrukcji:

 • nakreślam ogólną sytuację, z której wynika zadanie,
 • daję jasne, dokładne instrukcje czego oczekuję w efekcie końcowym,
 • staram się określać deadline, ramy czasowe,
 • jeżeli zlecam kilka zadań jednocześnie, zaznaczam te, które mają wysoki priorytet.

Dzięki tej prostej instrukcji dziewczyny wiedzą jakiego efektu od nich oczekuję i dlaczego (przeważnie ;)). A co za tym idzie, mogą wykonać zadanie bez zbędnych wątpliwości i problemów (chyba, że polegnę przy komunikacji ;)). 

Wychodzę z założenia, że ewentualne błędy podczas realizacji zadania przez wirtualną asystentkę wynikają najczęściej z nieprecyzyjnych komunikatów zlecającej osoby. Tak, uważam, że to moja wina jeśli zadanie zostało zrealizowane inaczej niż oczekiwałam. I tak, to wina klienta, jeśli źle zrozumiemy zadanie, które nam zleca. 

Ale my jesteśmy Asystentki Level Master, co nie? Więc dopytujemy, doprecyzowujemy, parafrazujemy – żeby potem nie słuchać marudzenia. ;)

Ciekawe i przydatne rady dotyczące delegowania zadań ma także Marek Jankowski z Małej Wielkiej Firmy. O swoich doświadczeniach i patentach na skuteczne delegowanie zadań opowiada w tym odcinku podcastu => KLIK

Onboarding klienta – jak go przeprowadzić jak Asystentka Level Master? :)

Muszę Ci się pochwalić. Mój poradnik „Onboarding klienta” za chwilę dobije do 200 sprzedanych sztuk! Wiem, że to może nie jest powalająca ilość, tym bardziej że to self publishing, ale co tam! Jestem z siebie dumna. :D 

Idąc za ciosem, postanowiłam wydać go też w wersji po angielsku i od jakiegoś czasu jest już dostępny na Amazonie O TUTAJ.

Jeśli więc potrzebujesz gotowej procedury onboardingowej, która poprowadzi Cię (a Ty klienta) bez stresu przez kolejne etapy startu współpracy – to zapraszam po poradnik.

Nie mogę nie wspomnieć, że tłumaczenie zrobiła dla mnie Ania Pawlusktórą z czystym sumieniem polecam jako wirtualną asystentkę. :)

Jesteś już na TikToku? Warto?

Mówią, że nie ma sensu być wszędzie. Że trzeba skupić się na miejscach, w których są Twoi klienci. Co o tym myślisz?

Są pewne media społecznościowe, w których osobiście nie czuję się dobrze. I bardzo prawdopodobne, że widać to w mojej komunikacji lub jej braku. ;) 

Z TikTokiem, na przykład, się chyba nie polubię, bo format wideo stanowczo nie jest moim ulubionym (w sensie od strony nagrywania się, bo oglądanie filmików tam to ja uwielbiam. :D). Myślę, że zauważyłaś, że w moich kanałach nie pojawiają się żadne video z moim udziałem.

Jeśli jednak sama nie masz problemu z występowaniem przed kamerą – uważam, że warto spróbować swoich sił na tym portalu społecznościowym. 

Jak pokazał eksperyment Agnieszki Skupieńskiej, nie jest to miejsce jedynie dla nastolatków i „jajcarzy”. Zresztą przeczytaj sama => KLIK

A jakbyś wolała jednak dla relaksu pooglądać wygłupy, a nie kolejne tematy rozwojowe, to polecam kanał Michała, który robi genialne tatuaże. :D No dobra, tatuaży tam raczej nie uświadczysz, więcej ich na jego koncie na Instagramie. Ale za to „węgorz” za każdym razem rozbawia mnie do łez :D :D :D

Pakiety księgowe dla wirtualnych asystentek na portalu Wirtualni-asystenci.pl

Rozważasz założenie działalności gospodarczej i skorzystanie z biura rachunkowego? A może chcesz zmienić swoją dotychczasową księgową? 

Wraz z Bartkiem Wozińskim przygotowaliśmy na portalu Wirtualni-asystenci.pl specjalną ofertę pakietów księgowych dla wirtualnych asystentek. Ceny są bardzo korzystne, a dodatkowo w zestawie otrzymasz wizytówkę na portalu GRATIS. Dodatkowo cała wymiana dokumentów odbywa się zdalnie przez system, do którego otrzymasz dostęp. W pakiecie otrzymasz program do wystawiania faktur i bezpieczne archiwum dokumentów 24h/dobę, historię rozliczeń księgowych online i bieżący bilans zysków i strat. 

Jeśli temat Cię zainteresował, to szczegóły znajdziesz tutaj – KLIK

Pssst…. W ofercie mamy też pomoc w założeniu działalności gospodarczej, gdybyś potrzebowała. :)

Czytać bardziej. Da się?

Trafiłam ostatnio na zestawienie książek przygotowane przez Dominika Juszczyka => KLIK, które pozwoliły mu na wprowadzenie praktycznych i pozytywnych zmian w jego życiu. Ooo, takie zestawienia to my lubimy, co? :D 

Dwie z nich Esencjalistę Zen to do już przeczytałam, pozostałe jeszcze przede mną.

Na co szczególnie chciałam zwrócić Twoją uwagę, polecając Ci ten wpis? Chodzi mi o sposób, w jaki Dominik korzysta z wiedzy zdobytej z przeczytanych książek. 

Bo wiesz, to nie sztuka przeczytać X książek o rozwoju osobistym i nic z nich nie wynieść. Bo jeśli nie dokonasz żadnych zmian w oparciu o zdobytą wiedzę, to trudno mówić o jakimkolwiek rozwoju. 

Czytałaś ostatnio jakąś książkę, która odmieniła Twoje życie? Koniecznie napisz mi, jaką i w jaki sposób wpłynęła ona na Ciebie, Twoje otoczenie czy Twój biznes. 

Statystyki wejść na stronę

Sprawdzasz statystki wejść na swoją firmową stronę w Google Analytics? Pewnie, że sprawdzasz. :)

A pamiętasz jeszcze ten czas, gdy po opublikowaniu strony z wypiekami na twarzy cieszyłaś się z każdego wejścia nowego użytkownika, a potem okazywało się, że połowa to Twoje własne wizyty? :P

Dzięki tej wtyczce do Chrome Twoje wejścia na własną stronę nie będą zliczane w statystykach Google Analytics => KLIK

Zainstaluj, przetestuj i analizuj ruch w oparciu o rzeczywiste statystyki. 

A jeśli uznałaś, że mój mail był wartościowy – prześlij go komuś, puść dalej w świat. Niech komuś też się przyda! Zrobisz to dla mnie? :)

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *