fbpx
Menu Zamknij

Newsletter z listopada 2020 r.

#60: 06.11.2020 r. Czy Instagram to dobre miejsce dla wirtualnej asystentki?

Czy wiesz, do kogo kierujesz swoją ofertę?

Kluczem do sukcesu jest komunikowanie swoich usług do właściwej grupy docelowej.  Czy Ty określiłaś, kto jest Twoim idealnym klientem? 

Przypomnij sobie, czy zdarzało Ci się czytać oferty (w mailu, na stronie www, w postach na FB), które sprawiały, że miałaś ochotę natychmiast kupić oferowany produkt lub usługę? Czy myślałaś sobie wtedy „Tak, to coś dla mnie. Dokładnie tego potrzebuję”. Wiesz dlaczego, tak właśnie pomyślałaś?  Bo byłaś w grupie docelowej osoby, która stworzyła tę ofertę. Byłaś jej idealnym klientem. 

Tak więc cała sztuka polega na określeniu grupy osób, która potrzebuje Twoich usług i będzie chciała z nich skorzystać. A gdy już ją poznasz, łatwiej będzie Ci przemówić wprost do ich potrzeb. 

Więcej na temat tego czym jest grupa docelowa i jak ją określić, przeczytasz na Kobiecej Stronie Biznesu TUTAJ

Profil biznesowy na Instagramie

Czy warto promować usługi wirtualnej asystentki na Instagramie? Odpowiem ulubionym zdaniem prawników i polityków: „To zależy”. :) Jeśli Twoi idealni klienci są na Instagramie, to tak, jak najbardziej. 

Skieruj swoją uwagę na to medium, jeśli ustaliłaś, że Twoja grupa docelowa właśnie tam się znajduje. I zadbaj o regularną komunikację. 

Na blogu Po sukces na szpilkach znajdziesz kilka rad na temat tego, co publikować, a czego nie, na biznesowym koncie na Instagramie => KLIK.

Alternatywa do LastPass czy płatnego 1Password 

Uwielbiam możliwości, jakie daje świat online. Nie pasuje Ci jedna lub druga apka, zawsze możesz znaleźć coś innego. 

O LastPass i 1Password pisałam już w newsletterze i na fanpage Asystetka Level Master. To są narzędzia do zarządzania danymi do logowania do stron, profili i programów. A jak wiesz, w naszej branży tych haseł i loginów mamy sporo (swoich i klientów). Nie sposób wszystkich ich spamiętać, no i trzeba jeszcze odpowiednio je zabezpieczyć. I tu z pomocą przychodzi nam właśnie manager haseł. 

Jeśli nie odpowiada Ci ani Last Pass, ani 1Password, możesz sprawdzić Bitwarden.


#61: 13.11.2020 r. Znasz TOP 40 narzędzi przydatnych w pracy wirtualnej asystentki?

Uwielbiam nietypowe zadania od swoich klientów. :) Niektóre potrafią być nieźle odjechane, zwłaszcza, jeśli dotyczą prywatnych spraw osób z którymi współpracuję. Już w zeszłym roku zdarzyło mi się odebrać telefon z pytaniem co ile powinny być skurcze, żeby był to odpowiedni moment, by pojechać na porodówkę. ;) Natomiast w tym tygodniu robię spory research przed zakupem wyprawki dla dziecka. Po kilku godzinach przekopywania się przez marki fotelików samochodowych, wózków, szukania butelek do mleka i kosmetyków dla niemowląt czuję się prawie ekspertką. ;) Mimo, że nie jestem jeszcze mamą.

Jeśli będziesz miała dla mnie dobrą radę w tym temacie – przyjmę każdą! :D

Jak zdobywać klientów on-line?

Tworzenie lejków sprzedażowych to umiejętność przydatna nie tylko dla Ciebie samej. Twoi potencjalni klienci zapłacą za nią znacznie więcej niż podstawową stawkę wirtualnej asystentki. Jeśli lubisz tematy marketingowe, być może będzie to kierunek, który sprawdzi się jako Twoja specjalizacja? Tymczasem obejrzyj prezentację Magdaleny Pawłowskiej podczas konferencji #ilovemarkting i poznaj sekrety zdobywania klientów on-line z pomocą lejka sprzedażowego => KLIK.

Top 40 narzędzi do pracy wirtualnej asystentki 

Wiele osób, które chcą zostać wirtualnymi asystentkami, zastanawia się, od czego zacząć. Moim zdaniem, jednym z pierwszych kroków jest poznanie narzędzi niezbędnych do pracy on-line i nauczenie się ich obsługi. 

Na moim blogu znajdziesz listę narzędzi, których znajomość uważam za absolutny must have każdej wirtualnej asystentki. Sprawdź, czy znasz je wszystkie => KLIK

Live na Instagramie – najnowsze zmiany

Transmisje na żywo na Instagramie są doskonałym sposobem na dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców. Coraz więcej marek korzysta z tej możliwości. Instagram wyszedł im naprzeciw i wprowadził zmiany w dopuszczalnej długości live’ów oraz w sposobie ich zapisywania. 

Jeśli korzystasz z tego medium do promocji swojego biznesu lub wspierasz swoich klientów w oparciu o ten kanał, warto byś była na bieżąco z nowościami => CZYTAM.


#62: 20.11.2020 r. Ten mail zawiera link do zdjęć pewnego przystojniaka :D

Ciekawi mnie jak lubisz spędzać wolny czas. :) 

U mnie ostatnio królują: dobra książka z zakresu rozwoju osobistego i seriale na Netflixie. 

Tylko się teraz nie śmiej! :D Od dobrych dwóch tygodni oglądam po 2-3 odcinki Plotkary :D Kiedyś, gdy jeszcze puszczali go w telewizji, śledziłam każdy odcinek. I potajemnie podkochiwałam się w Chucku Bass’ie. Ahh, to jego zawadiackie spojrzenie i cwaniacki uśmieszek. :] I nie wiem, czy wiesz, ale z Eda Westwicka zrobił się jeszcze większy przystojniak, niż był te kilkanaście lat temu. Przyznaję, że nadal miękną mi kolana. Zresztą zobacz sama :D – KLIK.

Jak nie robić kreacji marketingowych?

Być może content marketing nie jest obszarem Twojej specjalizacji, ale myślę, że prezentacja Kamila Kozieł na konferencji #ilovemarketing warta jest obejrzenia. Nie tylko ze względu na walory „artystyczne” (patrz: nawet zabawne żarty), ale także ze względu na „mięcho” (brrr wzdrygam się na samą myśl, jako żem wegetarianka ;)). 

A tak serio, Kamil pokazuje najczęstsze błędy w kreacjach marketingowych. Obejrzyj nagranie. Nawet jeśli nie tworzysz contentu dla swoich klientów, z pewnością będziesz chciała skutecznie promować swoje usługi => KLIK.

9 zasad samoorganizacji w pracy w domu 

Jestem ogromną fanką pracy zdalnej i pracy na swoim. Cenię ją za swobodę decydowania o tym kiedy i z kim pracuję, ale… wiem też, że freelance ma swoje wady i pułapki. Jak ich uniknąć? Poznaj 9 uniwersalnych zasad samoorganizacji w pracy. Zajrzyj do LifeGeek i sprawdź jej rady jak się zorganizować, gdy nad głową brak szefa => KLIK.

Test osobowości perso.in

Lubisz testy osobowości? Chciałabyś poznać swoje słabe i mocne strony w takich obszarach jak relacje z ludźmi, odbieranie własnych doświadczeń? Chcesz sprawdzić, jakie masz nastawienie do swoich zobowiązań, jaką formę pracy preferujesz (indywidualną czy zespołową), a także jak radzisz sobie z nadarzającymi się trudnościami, presją czy stresem? Odpowiedzi znajdziesz w raporcie po wypełnieniu polskiego testu osobowości perso.in. Test jest płatny, ale dzięki niemu poznasz swoje mocne strony, dowiesz się, jaka jesteś i co czyni Cię wyjątkową.

Natomiast o zaletach i wadach testu perso.in przeczytasz w artykule Agaty Chmielewskiej => O TU.


#63: 28.11.2020 r. Wiem jak sprawić, aby Twoje zarobki były jeszcze bardziej satysfakcjonujące!

Nie, wcale nie przegapiłam piątku – opóźnienie w wysyłce mojego newslettera było zamierzone. :D

Tak, wiem, że dzisiaj sobota. :) Ale musiałam nabrać na jeszcze jeden dzień wody w usta, bo praca wrzała do ostatniego momentu jak woda tuż przed zagotowaniem! Dlatego dzisiaj przychodzę obwieścić Ci, żeeeee…. 

… WRESZCIE JEST!!! :D 

Tak długo zapowiadany e-book autorstwa Magdy Nicgorskiej, z którą w połowie roku nawiązałyśmy współpracę, jest już gotowy! 

Magda przez ostatnie miesiące intensywnie pracowała zarówno nad artykułami gościnnymi na mojego bloga, dotyczącymi tematyki zarządzania projektami, jak i nad samym poradnikiem. 

Potem i ja wkroczyłam do akcji, najpierw dopilnowując, aby treść e-booka była dostosowana do realiów branży zdalnej asysty, następnie szykując oprawę graficzną e-booka i planując kampanię promocyjną. 

I tak oto z dumą prezentujemy nasz nowy poradnik o wdzięcznym tytule „Wprowadzenie do zarządzania dla wirtualnych asystentek. Od wirtualne asystentki do project managera”.

Zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie?

Jeśli więc:

  • czujesz, że zadania związane ze zdalną asystą to już dla Ciebie za mało i chciałabyś wejść na wyższy level,
  • Twoje zarobki jako WA nie są dla Ciebie satysfakcjonujące i szukasz opcji podniesienia swojej stawki godzinowej,
  • Twoi klienci chcieliby powierzyć Ci zarządzanie swoimi zespołami, ale Ty masz obawy, czy sobie poradzisz lub
  • jesteś już obłożona pracą do granic możliwości i chciałabyś oddelegować część swoich zadań, tworząc własny zespół wirtualnych asystentek, ale martwisz się, że nie dasz sobie rady zarządzając kilkuoosobowym zespołem

to ten e-book jest właśnie dla Ciebie! 

Dzięki niemu zapoznasz się z podstawami zarządzania projektami i zespołami. Poznasz zarówno teorię, jak i przeczytasz o praktycznych przykładach, których w e-booku jest całe mnóstwo. 

Wszystko to w oparciu o 8-letnie doświadczenie Magdy, które zdobywała w pracy w korporacjach, a następnie współpracując z małymi i średnimi firmami jako wirtualny project manager. 

Magda zadbała o to, żeby w e-booku znalazły się same konkrety! A ja z czystym sumieniem potwierdzam, że tak jest i podpisuję się pod tym rękami i nogami. :D

A zatem jeśli chcesz sięgnąć po więcej, chcesz rozwinąć swoją działalność, to nasz e-book może być dla Ciebie trampoliną, dzięki której wskoczysz na wyższy level! :)

Zaciekawiona? Poznaj więcej szczegółów na temat e-booka „Wprowadzenie do zarządzania dla wirtualnych asystentek”.

Wypłyń na szerokie wody wirtualnej asysty – konferencja dla przedsiębiorców i wirtualnych asystentek

Myślę, że Eli Nieradko nie muszę Ci przedstawiać, bo to przecież jedna z najdłużej działających na rynku polskim wirtualnych asystentek. 

Spieszę poinformować (o ile jeszcze o tym nie wiesz), że Ela w przyszłym tygodniu organizuje drugą już konferencję o wirtualnej asyście. Tym razem wystąpi na niej również Magda Nicgorska, autorka naszego e-booka. Więc tym bardziej warto skorzystać i przekonać się, że Magda jest specjalistką w swojej dziedzinie. 

Dla osób biorących udział w konferencji będziemy miały małą niespodziankę. :) Dlatego już teraz zapisz się, żeby wziąć w niej udział. Możesz to zrobić tutaj => KLIK. I nie przegap wystąpienia Magdy! 

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *