fbpx
Menu Zamknij

Newsletter z maja 2020 r.

#35: 01.05.2020 Jedziemy na majówkę?

Z racji “majówki” zrobiłam sobie wolne, o! :) Zwłaszcza że ostatnie tygodnie były bardzo intensywne, a dodatkowo obecna sytuacja nie wpływa korzystnie na mój nastrój.

Podejrzewam, że na Twój również.

Wprawdzie każda z nas ma inną sytuację, jednak wszystkim nam jest trudno. Ale nie martw się. Jak to mówią: “Wszystko mija nawet najdłuższa żmija”. :) Przyjdzie czas, że wszystko wróci do normalnej normy. ;) Znów będzie można swobodnie oddychać, iść gdzie się chce i kiedy się chce, normalnie żyć i pracować. Musimy tylko przetrwać ten dziwny czas.


#36: 08.05. 2020 Dowiedz się jak skutecznie zarządzać projektami nie tylko jako Project Manager

Własny biznes krok po kroku – od czego zacząć?

Zastanawiasz się nad wystartowaniem z własnym biznesem jako WA? Może czas przestać się tylko zastanawiać i przejść do działania? ;) Zanim jednak rzucisz się na głęboką wodę, ciskając szefowi na stół wypowiedzenie i rejestrując swoją wymarzoną firmę, dobrze się do tego przygotuj. Świetne rady, jak krok po kroku, zacząć własny biznes znajdziesz u Geek Cat. Czytaj O TU i wdrażaj :)

Nowy wpis na blogu – Jak organizować swoje projekty – metoda Agile i Kanban

Czy znasz pojęcia Agile Kanban? Kryją się pod nimi sposoby zarządzania projektami i zespołami. Na blogu opublikowałam wczoraj wpis Magdy Nicgorskiej, Zdalnej Managerki, który bardzo obszernie wyjaśnia, na czym one polegają. Zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu => KLIK, nie tylko wtedy, gdy działasz lub chcesz działać jako zdalny Project Manager. Myślę, że wiedza zawarta w tym wpisie przyda Ci się również do sprawnego zarządzania Twoimi własnymi projektami.

Jak zrobić skuteczny landing page

Jeśli chciałabyś specjalizować w budowaniu stron sprzedażowych, musisz wiedzieć jak zbudować skuteczny landing page, który będzie generował leady. Stworzenie strony sprzedażowej to nie tylko świetne teksty trafiające w potrzeby klientów, ale także desing oraz kwestie techniczne. Wszystkie te elementy łącznie decydują o skuteczności landing page. Sprawdź więc => KLIKna co zwrócić uwagę budując stronę lądowania.


#37: 15.05.2020 Dowiedz się jak pokazywać efekty swojej pracy, by powalić klienta na kolana

Jak pokazywać efekty swojej pracy, by powalić klienta na kolana

Zrobić dobrze robotę to jedno, ale pokazać efekt klientowi to drugie. Wspominałam zresztą o tym w artykule Research – jak ustalić oczekiwania klienta i jak prezentować mu wyniki. Aby uzyskać efekt “wow”, przekazując klientowi rezultat swoich działań, zadbaj o odpowiednią oprawę. Trafne i uniwersalne rady (które możesz zastosować także jako WA) na ten temat daje Jacek Kłosiński. Zajrzyj TUTAJ i sprawdź, w jaki sposób sprawić, by klient był zachwycony efektami Twojej pracy.

Dochód a przychód, czyli ile faktycznie zarobiłaś

Wprawdzie te dwa pojęcia brzmią podobnie, a jednak trzeba nauczyć się je rozróżniać. Zwłaszcza jeśli prowadzisz własną działalność i mimo wpływów na konto jakoś nie za bardzo odczuwasz je w kieszeni. Czym jest dochód, a czym przychód przeczytasz TUTAJ. Kasia Pszonicka świetnie wytłumaczyła, dlaczego nie można radośnie wydawać wszystkich pieniędzy wpływających na konto.

Znamy się z LinkedIn?

Jeśli nie, zaproś mnie do swojej sieci kontaktów. Z przyjemnością przyjmę Twoje zaproszenie. Kto wie, może dzięki temu uda nam się nawiązać ciekawe relacje biznesowe. :) Znajdziesz mnie tutaj https://www.linkedin.com/in/elazielinska/


#38: 22.05.2020 Dowiedz się jak pracować z trudnym klientem i nie zwariować

Jak osiągać swoje cele realizując projekty osobiste

Teraz już wiem, dlaczego postanowienia noworoczne, śródroczne czy też każde inne czasem trudno jest zrealizować. Wszystko sprowadza się do tego, w jaki sposób je sformułujemy. Bo widzisz, nie wystarczy sobie powiedzieć: “Zostanę Asystentką Level Master”. Tak ogólnie określony cel bardzo trudno jest osiągnąć. Dlatego warto przekształcić go na mniejsze projekty. O tym jak to zrobić przeczytasz u Life Geek => KLIK.

A może, gdy zapoznasz się z tym materiałem i ustalisz już, na czym ma polegać Twój projekt, napiszesz mi o tym? Podobno motywacja do działania jest większa, gdy złożysz deklarację osiągnięcia celu przed inną osobą. Dawaj, możesz się cioci Eli wyspowiadać ze swoich planów. :) Zapewniam Cię, że możesz liczyć na moje wsparcie i dobrą radę.

Jak poradzić sobie z trudnym klientem

Nie będę Cię oszukiwać. Prędzej czy później trafisz na egzemplarz trudnego klienta. I dobrze byłoby przygotować się na tę okoliczność mentalnie. W swojej karierze wirtualnej asystentki miałam już kilku ciężkich we współpracy osobników. Nie wiem dlaczego, ale w moim przypadku najczęściej są to kobiety. ;) 

Chcesz wiedzieć jak rozpoznać trudnego klienta i jak sobie z nim poradzić? Zajrzyj na bloga i przeczytaj moje studium przypadków => KLIK

A jeśli spotkałaś się z okazem, którego nie opisałam w artykule, koniecznie daj mi znać. Chętnie uzupełnię mój materiał, ku przestrodze innych! ;)

5 kroków do zoptymalizowania WordPressa i przyspieszenia działania strony

Jeśli masz swoją stronę internetową, z pewnością wiesz o tym, że szybkość jej ładowania wpływa na pozycję w Google. Zadbaj o to, aby Twoja witryna sprawnie się otwierała, a potencjalni klienci będą chętniej ją odwiedzać. Nie wiesz jak to zrobić? Jest kilka prostych kroków, które możesz wykonać samodzielnie => sprawdź tutaj. Zachęcam się do zapoznania się z tym materiałem, bo znajdziesz w nim bardzo przydatne rady. Zwłaszcza jeśli opiekujesz się stronami swoich klientów.


#39: 29.05.2020 Czy wiesz, jak możesz wykorzystać Trello, żeby sprawniej współpracować z klientem?

Jak wykorzystać Trello we współpracy z klientem

Na blogu pojawił się kolejny artykuł dotyczący zarządzania projektami. Tym razem Magda Nicgorska z narudo.pl opisuje sposób wykorzystania narzędzia Trello we współpracy z klientem z zastosowaniem tablic kanban. 

Prawdę mówiąc, osobiście wolę Asanę, którą kocham miłością bezgraniczną ;) (wiecie, że w niej też można ustawić widok projektu w postaci tablic?), ale zdaję sobie sprawę z tego, że Trello jest prostszym narzędziem i na dodatek bardziej atrakcyjnym wizualnie. 

Jesteś ciekawa, jakie propozycje zastosowania Trello w działalności wirtualnej asystentki ma dla Ciebie Magda? Wskakuj na bloga => HOP.

Na co uważać szukając pracy zdalnej

Wiem, że osoby, które dopiero zaczynają w branży wirtualnej asysty, często nie mają doświadczenia w poszukiwaniu zleceń. Łatwo wówczas “naciąć się na ostry cień mgły” ;) i stracić czas i nerwy podejmując współpracę z nieuczciwym klientem. Kilka słów przestrogi znajdziesz w podcaście na blogu tosieoplaca.pl => O TU. Agnieszka wymienia najczęściej spotykane w sieci lipne lub psujące rynek pracy zdalnej ogłoszenia. Przeczytaj i nie daj się naciągnąć.

Jak korzystać z kalendarza Google

Myślę, że kalendarza Google nie trzeba Ci przedstawiać, a jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałaś, to prędziutko nadrobisz zaległości. :) Zresztą nawet osoby, które od dłuższego już czasu korzystają z tego narzędzia, niekoniecznie muszą znać wszystkie dostępne funkcje. Dlatego dziś chciałam polecić Ci wpis od LifeGeek, w którym znajdziesz 24 cenne wskazówki, jak wycisnąć z Kalendarza Google więcej i nie musieć pamiętać o wszystkich ważnych i mniej ważnych sprawach. Zaciekawiona? Zajrzyj tutaj => KLIK

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *