fbpx
Menu Zamknij

40 bezpłatnych kursów i e-booków dla wirtualnych asystentek

Kursy i ebooki dla wirtualnych asystentek

Wiecie, za co uwielbiam internet? Za prawie nieograniczoną możliwość zdobywania wiedzy. Czasem zastanawia mnie, jak udawało się ludziom funkcjonować w czasach, gdy nie było komputerów i dostępu do sieci. Podręcznym źródłem informacji była encyklopedia, a w celu zdobycia bardziej szczegółowych wiadomości, trzeba było wyjść z domu i udać się do biblioteki. A przeglądanie katalogu bibliotecznego trwało dłuuuuuuuuugo. Dziś wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę Google. Jednak przejrzenie i wybranie wartościowych treści z wyświetlonych wyników też zajmuje czas. A jak wiadomo, w naszym zawodzie czas to pieniądz. Dlatego przygotowałam dla Was zestawienie 40 darmowych kursów i e-booków z przydatną wiedzą dla wirtualnych asystentek.

Poniżej lista najciekawszych e-booków i kursów, podzielonych na osiem kategorii związanych z najczęstszymi zadaniami wykonywanymi przez wirtualne asystentki.

Bierzcie i uczcie się. ;) 

WordPress dla wirtualnych asystentek

WordPress

1. E-book zawierający 5 checklist, dzięki któremu nauczysz się zarządzać swoją stroną internetową. Autorką jest Kasia Aleszczyk.

2. Darmowe materiały, dzięki którym poznasz m.in 50 zasad funkcjonalnej strony www. Znajdziesz je u Sylwii Stein na stronie Zostań Specką. 

3. DARMOWY KURS WORDPRESS ONLINE, dzięki któremu samodzielnie stworzysz i wypromujesz swoją stronę. Proponuje go Wojtek Wiśniewski. 

4. 7-DNIOWY KURS MAILOWY Co to jest WordPress? Znajdziesz go u Eweliny Muc, która wprowadzi Cię w świat WordPress’a. 

Copywriting dla wirtualnych asystentek

Copywriting

5. Jak zostać copywriterem to e-book przygotowany przez Ewę Szczepaniak. Dowiesz się z niego jak pisać porządne teksty i na tym zarabiać. 

6. Sprzedawaj słowem jak mistrz Minikurs ZA FREE, zrobisz u Ewy Szczepaniak z tekstowni.pl. Dowiesz się z niego jak pisać teksty sprzedażowe.

7. Jak pisać teksty na bloga, które pokocha Twój czytelnik? to e-book przygotowany przez Katarzynę Gajewską, z którego dowiesz się jak dobrze przygotować treści na bloga.

8. Jak pisać teksty SEO? sprawdź z liczysiecontent.pl. Dzięki checkliście dowiesz się, czy Twoje teksty dostosowane są do SEO.

Social media dla wirtualnych asystentek

Social media

9. Lekkie materiały, w których znajdziesz pomysły na posty w social mediach oraz przydatne narzędzia przygotowała Magda Bek.

10. Mini Akademia Smart Brand od Joanny Ceplin pozwoli Ci poznać ścieżkę tworzenia, publikacji i promocji treści w mediach społecznościowych.

11. Jak rozhulać Instagram to wprawdzie płatny e-book Marty Krasnodębskiej, ale ponieważ możesz pobrać bezpłatnie pierwszy jego rozdział, dlatego znalazł się na liście. 

12. 100 pomysłów na stworzenie posta na Twoim fanpage’u proponuje w formie bezpłatnego e-booka Marta Idczak.

Marketing dla wirtualnych asystentek

Marketing

13. Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki to jedyna płatna pozycja w moim zestawieniu, ale umieściłam ją tu, ponieważ cena e-booka nie jest wygórowana, a Paweł Tkaczyk jest autorytetem w dziedzinie budowania marki. 

14. 21 narzędzi e-marketingowych bezpłatnie udostępnia w formie e-booka Artur Jabłoński.

15. Podstawy marketingu internetowego to bezpłatny kurs w ramach Internetowych Rewolucji Google. Po ukończeniu kursu uzyskasz nawet certyfikat. 

16. Kurs email marketigowy przygotowany przez FreshMail dla osób, które chcą się podszkolić w dziedzinie e-mail marketingu. 

17. Google Ads kurs od podstaw w formie bezpłatnego e-booka, z którego nauczysz się jak tworzyć skuteczne kampanie reklamowe.

SEO dla wirtualnych asystentek

SEO

18. 40 darmowych lekcji SEO od Akademii Verseo pomoże Ci polepszyć widoczność Twojej strony. 

19. Darmowy kurs SEO od Octamedia to mailowy kurs dotyczący SEO składający się z 13 lekcji. 

Pakiety biurowe

Pakiety biurowe

20. 101 tricków, dzięki, którym w pełni wykorzystasz potencjał arkuszy Google to e-book, który pozwoli Ci usprawnić Twoją pracę. Dla wirtualnych asystentek pracujących na Docs’ach – jak znalazł.

21. Sekrety aplikacji Google, czyli jak pracować wydajniej ze swoim kontem Gmail zebrane w bezpłatnym e-booku pomogą Ci w codziennej pracy z Gmailem. 

22. Produktywność z OneNote pokazuje jak w praktyczny i produktywny sposób korzystać z aplikacji Microsoft OneNote. 

23. Excelszkolenie.pl bezpłatny kurs Excela na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Prowadzenie biznesu dla WA

Prowadzenie biznesu

24. 5-dniowy bezpłatny kurs dla freelancerów, w którym Agnieszka Skupieńska uczy jak maksymalizować zyski z freelancingu. 

25. Biblioteka materiałów Małej Wielkiej Firmy to bezpłatny zbiór narzędzi, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojej firmy. 

26. Mini e-book o działalności bez rejestracji od Kasi Pszonickiej, z którego dowiesz się, jakie są zasady prowadzenia działalności nierejestrowanej i czy ta forma jest dla Ciebie odpowiednia.  

27. Kobiece biznesy, które wymiatają to subiektywny przegląd Pani Swojego Czasu.

28. 5 lekcji biznesu od Pani Swojego Czasu. 

Kurs mailowy dla początkujących wirtualnych asystentek

29. Zaufanie, czyli waluta przyszłości to książka Michała Szafrańskiego zawierający jego rady w zakresie budowania biznesu internetowego. Książka wprawdzie jest płatna, ale być może zainteresuje Was pobranie za free pierwszego jej rozdziału.  

30. Akademia.pl to 123 bezpłatne lekcje o sprzedaży, marketingu, wycenie usług, budowaniu bloga, kursów, delegowaniu i produktywności. Coś w sam raz dla wirtualnych asystentek.

31. TOP 24 NARZĘDZIA GOOGLE DLA BIZNESU to darmowy poradnik od Verseo, z którego dowiesz się jak optymalizować swoje działania marketingowe przy użyciu narzędzi Google.

32. Jak wydawać MNIEJ i zarabiać WIĘCEJ w Twojej firmie to bezpłatny kurs wideo, z którego dowiesz się jak zbudować firmę, zdobywać klientów i generować dochodowe pomysły. 

33. Ekspert Chmury to kurs e-mailowy, który pozwoli Ci poznać zasady działania tak zwanej “chmury” w firmie oraz pokaże możliwości dla biznesu, jakie ze sobą niesie.

34. Darmowy kurs zarządzania projektami “12 pytań” od leadership-center.pl pomoże Ci w efektywnym zarządzaniu swoimi przedsięwzięciami. 

Grafika dla wirtualnych asystentek

Grafika / kreatywność

35. Kurs grafiki komputerowej online to co prawda płatny kurs Jacka Kłosińskiego, ale za darmo możesz pobrać 3 całkiem wartościowe lekcje.

36. Bezpłatny kurs Photoshopa podczas 12  godzin filmów instruktażowych wprowadzi Cię do programu graficznego Photoshop. 

Produktywność i nie tylko

37. 7 kroków do osiągania ambitnych celów bezpłatny e-book od Kamili Rowińskiej, dzięki któremu nauczysz się wytyczać i osiągać swoje cele. 

38. Pierwsza pomoc w kreatywnej pracy Jacka Kłosińskiego to bezpłatny e-book zawierający 39 sposób na ułatwienie kreatywnej pracy. Idealny materiał dla wirtualnych asystentek.

39. Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty! to bezpłatny e-book od Bartka Popiela, który pomoże Ci zwiększyć motywację i produktywność. 

40. 6 ZŁODZIEI CZASU W ŻYCIU PRZEDSIĘBIORCY i jak sobie z nimi radzić? to bezpłatny kurs dla przedsiębiorców od CorazLepszaFirma.pl, dzięki któremu zwiększysz swoją produktywność.

Lista darmowych materiałów jest bardzo obszerna. Myślę, że każda z Was znajdzie tu coś dla siebie. Pamiętajcie, żeby nie tylko “ćpać wiedzę”, ale także zdobyte informacje wdrażać w życie. Dlatego wybierzcie więc to, co faktycznie w danym momencie jest Wam potrzebne. A w razie potrzeby zawsze możecie wrócić do mojego zestawienia. 

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Kasia

    Tego szukałam, bardzo dużo wiedzy z różnych dziedzin, w większości mi nieznanych do tej pory. To chyba jedyna WA, która faktycznie się dzieli swoimi zasobami, a przynajmniej pierwsza na którą trafiłam, a było ich już trochę

    • Elżbieta Zielińska

      Dzięki Kasiu :) Staram się jak mogę, żeby możliwie jak najlepiej pomagać początkującym wirtualnym asystentkom. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *