fbpx
Menu Zamknij
romance scam

Czym jest romance scam i sextortion oraz jak unikać tych zagrożeń?

W dzisiejszych czasach, kiedy korzystamy z internetu praktycznie przy każdej okazji, często musimy mierzyć się z zagrożeniami wynikającymi z tej cyfrowej przestrzeni. Chciałabym opowiedzieć Ci o dwóch zagrożeniach, które stały się dość popularne w sieci w ostatnich latach. Mówię tu o tzw. romance scam i sextortion. To metody, które bezpośrednio wykorzystują naszą potrzebę bliskości z drugim człowiekiem i nasze emocje, aby manipulować nami i wyłudzać pieniądze. Jak te oszustwa działają i co możemy zrobić, żeby się przed nimi chronić? Bo lepiej wiedzieć, jak unikać pułapek, niż próbować się z nich wydostać, gdy już w nie wpadniemy.

kawa a efektywność

Kawa a efektywność w pracy. Jak wykorzystać kofeinę, aby pracować lepiej?

Jako prawdziwa miłośniczka tego napoju, kawa to dla mnie coś więcej niż tylko źródło energii – to rytuał, który dodaje mi sił do działania. Nie wyobrażam sobie dnia bez choćby jednej filiżanki kawy. Okazuje się, że nie jestem w tym odosobniona. Według raportu INSE Research „Rynek kawy” z 2020 roku, ponad 80% Polaków regularnie sięga po kawę, a aż 60% przyznaje się do jej codziennego spożywania. W globalnych zestawieniach Polska plasuje się na 11. miejscu, z wynikiem nieco ponad 2 kg kawy na osobę rocznie. Warto dodać, że kawa a efektywność to temat, który zyskuje coraz większą uwagę, ponieważ wiele osób zauważa, że filiżanka tego napoju potrafi znacząco poprawić ich produktywność w pracy.

efektywne home office

Jak zorganizować efektywne home office – praktyczne wskazówki

Uwielbiam pracować w domu. Nie zamieniłabym tej możliwości nawet za najbardziej wypasione biuro (choć czasem lubię zmienić na dzień lub dwa swoje miejsce pracy lądując w kawiarni, lub w co-worku). Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że home office stwarza pewne pułapki. Zwłaszcza dla osób, które dopiero uczą się samodzielnie organizować sobie pracę.

jak wykorzystać czas bez zleceń

Jak efektywnie wykorzystać czas, gdy mamy mniej zleceń?

Pracując jako wirtualna asystentka, zauważyłam, że gdy tylko zbliża się okres wakacyjny, ilość tematów delegowanych przez klientów znacząco spada. Wielu z nich wyjeżdża na wakacje i woli większe tematy przełożyć na później. Zamiast jednak wylegiwać się przed telewizorem, staram się ten czas wykorzystać produktywnie. Skupiam się na rozwoju nowych umiejętności, które mogą być przydatne w mojej pracy. Biorę udział w szkoleniach, czytam więcej książek rozwojowych, przeglądam filmy na YouTube, które pozwolą mi poszerzyć wiedzę.
Co jeszcze można robić, kiedy zleceń jest zdecydowanie mniej, a Ty nie chcesz zwalniać? Oto kilka propozycji.

praca wirtualnej asystentki

Praca wirtualnej asystentki – czy to na pewno dla mnie?

Wraz z rozwojem technologii praca zdalna staje się coraz popularniejsza, oferując nam nowe możliwości zawodowe. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków dla osób poszukujących elastyczności i niezależności jest praca wirtualnej asystentki (WA). Ten zawód przyciąga zarówno przyszłych pracowników, jak i przedsiębiorców potrzebujących wsparcia w codziennych zadaniach. Jeśli rozważasz rozpoczęcie kariery jako wirtualna asystentka, zadaj sobie poniższe pytania, aby lepiej zrozumieć, czego możesz oczekiwać i jak przygotować się do tej roli.

Tricki w Gmail

10 gmailowych tricków, które ułatwią Ci życie

W dzisiejszym cyfrowym świecie, efektywność i szybkość komunikacji są kluczowe dla zachowania konkurencyjności i produktywności w naszej pracy. Gmail, jako jedna z najpopularniejszych platform do zarządzania e-mailami, oferuje szereg funkcji, które pomagają nam usprawnić codzienną komunikację. Od automatycznych sugestii treści po zaawansowane opcje bezpieczeństwa, Gmail stara się dostarczać narzędzia, które ułatwiają nie tylko zarządzanie skrzynką odbiorczą, ale i zapewniają większą kontrolę nad wysyłanymi wiadomościami.

W tym wpisie zebrałam i opisałam kilka przydatnych funkcji Gmaila, które przyczyniają się do podniesienia efektywności mojej pracy. Sprawdź, czy z nich korzystasz, a jeśli nie, to namawiam, żeby zacząć. :)

Sztuczna inteligencja w pracy wirtualnej asystentki

Sztuczna inteligencja w pracy wirtualnej asystentki – pomoc, czy zagrożenie?

Działając w świecie biznesu online, szczególnie jako wirtualna asystentka, nie da się nie zauważyć, jak bardzo sztuczna inteligencja go odmieniła. Być może już korzystasz z AI? Jeśli nie, uważam, że nie możesz dłużej ignorować tego tematu. W poniższym artykule chciałabym poruszyć najważniejsze kwestie związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w pracy wirtualnej asystentki.

Budowanie marki osobistej introwertyka

Czy introwertyk może skutecznie budować swoją firmę i markę osobistą?

Jako introwertyk zastanawiałam się nad tym pytaniem wielokrotnie, nawet zanim jeszcze postanowiłam przejść na swoje i zrezygnować z bezpiecznego etatu. Wiedziałam, że własny biznes to rozwiązanie wielu moich bolączek, ale i spore wyzwania związane z budowaniem marki osobistej i relacji z innymi ludźmi.