fbpx
Menu Zamknij

Zlecenia dla wirtualnych asystentek i freelancerów – lista portali na 2024 rok

portale ze zleceniami dla WA

W tym wpisie znajdziesz zestawienie znanych mi portali, na których zamieszczane są ogłoszenie dla freelancerów i wirtualnych asystentek.

Staram się, aby lista ta była aktualna. Wybrałam te strony, na których pojawia się przynajmniej kilka nowych zleceń tygodniowo oraz takie, które nie wymagają rejestrowania po to, aby móc przejrzeć zlecenia.

Pamiętaj, że zlecenia zamieszczane na tych portalach przeważnie są mniej płatne. Wynika to z tego, że tu obowiązuje często zasada “im taniej, tym lepiej”. Są to jednak świetne miejsca do łatwego złapania pierwszych zadań i zrobienia sobie portfolio, bądź uzyskania pierwszych referencji.

Znasz jeszcze inne portale wymienione na liście? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu. :)

Polskie

Useme

Jeden z najlepiej rozwiniętych serwisów i najbardziej popularny portal wśród freelancerów i wirtualnych asystentek. Znajdziesz tu zarówno stałe, jak i krótkie, jednorazowe zlecenia w różnych kategoriach. Obsługa sklepu na Allegro, projekty graficzne, tłumaczenia i pisanie tekstów, obsługa stron i poprawki. Warto tu zaglądać, bo codziennie pojawia się sporo nowych zleceń. Platforma oferuje możliwość wystawiania faktur bez potrzeby uruchamiania działalności gospodarczej.

WP Zlecenia

Oferty dla osób działających na WordPressie. Jeśli potrafisz go konfigurować, wprowadzać poprawki, ulepszać i instalować wtyczki, na pewno znajdziesz tu zlecenia dla siebie. Ogłoszenia tu zamieszczane często wymagają znajomości choćby podstaw php, css lub html.

Designer.pl

Tutaj możesz wykorzystać swoją kreatywność na wiele sposobów – oferty na projekty logo, etykiet, ulotek, wizytówek i innych materiałów, nazwy firm i produktów, tworzenie stron internetowych i zlecenia marketingowe. Portal działa na zasadzie konkursów, w których możesz złożyć swoją ofertę. 

Freelancehunt

Platforma łącząca freelancerów ze zleceniodawcami. Umożliwia znalezienie zleceń w różnych dziedzinach, takich jak design i sztuka, programowanie czy praca z teksami. Użytkownicy mogą przeglądać profile, publikować oferty, zawierać umowy i monitorować postępy.

Zleca.pl

To baza zleceń z wielu obszarów: firma i biuro, marketing, księgowość i finanse, a także wiele innych. Wirtualne asystentki na pewno znajdą tu coś dla siebie. Wystarczy założyć konto i aplikować na ofertę.

Kurs mailowy dla początkujących wirtualnych asystentek

Zagraniczne

Upwork

Na Upworku znajdziesz zadania z całego świata w wielu obszarach, takich jak marketing, zlecenia związane z  SEO, wprowadzaniem danych, transkrypcje, tłumaczenia i copywriting, zlecenia kreatywne m.in. dla grafików i fotografów. Możesz też ogłosić się jako freelancer i zbierać opinie od zadowolonych klientów. 

Freelancer

Ogłoszenia z całego świata i szeroki zakres zleceń: tworzenie stron www, projekty graficzne, tworzenie treści, zlecenia z zakresu sprzedaży i marketingu. Sporo też zadań typowo dla wirtualnych asystentek: obsługa klienta, zadania administracyjne, tworzenie baz danych.

Behance.net

Tutaj znajdziesz zlecenia dla wirtualnych asystentek i freelancerów, którzy lubią pracę kreatywną. Wiele ofert dla grafików i dobre miejsce, żeby znaleźć stałych klientów. 

Fiverr

Bardzo szeroki zakres zleceń, od pisania tekstów i tłumaczeń (jeśli czujesz się na siłach), przez tworzenie grafik, po zlecenia typowo dla wirtualnych asystentek.

Flexjobs

Obszerny katalog zleceń pracy zdalnej. Znajdziesz tu zlecenia dla specjalistów zarówna z zakresu HR, organizacji eventów, tłumaczeń, projektowania stron czy obsługi klienta.

Dribbble

Mnóstwo zleceń głównie dla grafików, programistów i osób obsługujących WordPressa. Jeśli jesteś dobry/a w tych dziedzinach – znajdziesz tu coś dla siebie.

Guru

Sporo ogłoszeń dla freelancerow – głównie dotyczących tworzenia grafik i copywritingu.

Podobne wpisy

9 komentarzy

 1. Dominik Jędrzejczak

  Bardzo pomocna lista.
  Najlepiej jest nauczyć się angielskiego i szukać na zleceń na światowych portalach.
  Tam są zdecydowanie lepsze stawki i większe możliwości.

  Życzę wszystkiego dobrego.
  Pozdrawiam

  • Elżbieta Zielińska

   Właściwie stawki są dość podobne, ale w przeliczeniu na PLN wychodzi to zdecydowanie korzystniej. :)

  • Elżbieta Zielińska

   Znam, jednak pominęłam w zestawieniu, ponieważ nie można tam sprawdzić dostępnych ogłoszeń bez zarejestrowania się na portalu jako copywriter.

  • Elżbieta Zielińska

   Zależy od kwoty i tego, czy zlecenie pozyskujesz na polskim portalu, czy zagranicznym. W przypadku zleceń zagranicznych wydaje mi się, że do pewnej kwoty możesz się rozliczyć w PITcie rocznym. Powyżej – najlepszym rozwiązaniem byłoby założenie działalności gospodarczej, zarówno dla zleceń zagranicznych, jak i polskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *